|
Photoshop 7.0: Mreža preko lopte
|
| Autor(i): |
Dragan Cvetković
|
| Broj: |
Čitalište 40 (septembar 2004.)
|
| Tema: |
Multimedija
|
| Potpuni tekst: |
PDF, 398KB
|
|
Ovde će biti ukratko objašnjen put ka kreiranju metalne mreže preko lopte i takva varijanta može često da zatreba. - Treba napraviti novi dokument (File > New). Veličina dokumenta neka bude 30 x 30 piksela, a u polju Mode treba izabrati opciju RGB Color, a rezolucija bi trebala da bude 60 pixel/inch-u. U polju Contents treba markirati opciju Transparent.
- Sledeći korak je Select > All.
- Nakon toga treba aktivirati Edit > Stroke, a u pripadajućem dijalogu treba podesiti sledeće vrednosti: u polju Stroke treba podesiti vrednost polja Width na 5px, a u polju Color treba izabrati sivu boju (u ovom slučaju izabrana je boja R:100 G:100 B:100); u polju Location treba markirati opciju pod nazivom Center. Kao rezultat svega pojavljuje se slika 1.
- Treba aktivirati Edit > Define Pattern. U pripadajućem dijalogu treba u polju Name upisati naziv mustre (u ovom slučaju je to Mreza).
- Nakon ovoga trebalo bi učitati loptu koja je već kreirana i opisana u tekstu pod nazivom "Staklena lopta". Jedan od ponuđenih izgleda staklene lopte prikazan je na slici 2.
- Pritiskom na taster Create a new layer treba napraviti novi sloj. Korisnik može da definiše novi naziv sloju, a u ovom slučaju definisan je naziv Mreza.
- Treba aktivirati Edit > Fill i kao rezultat se pojavljuje dijalog prikazan na slici 3. U polju Use treba izabrati Pattern, a u polju Custom Pattern treba izabrati mustru Mreza koja je u prethodnim koracima kreiranja i zapisana.
...
|
|